Velké fotoobrazy

Dokud neexistovala fotografie, malíři měli žně. Kdo si chtěl byt zdobit nějakým pěkným obrázkem pověšeným na stěnu, ten byl odkázán na práci profesionála.

fotoobraz
ilustrační foto: fotozaluzie.cz, fotoobrazy

Jeho dílo potom zarámoval a umístil na stěnu. Tyhle doby ale již minuly a dnes může být takovým umělcem každý. Stačí využít služeb fotografických ateliérů, které za posledních sto let ušly pořádný kus cesty.

Vlastní fotografie na stěně

Povedla se vám na dovolené pěkná fotka? Není nic snazšího než jí zvěčnit a pověsit si ji třeba do ložnice, abyste měli panorama mořského pobřeží či horských masivů stále na očích. Jednoduše a rychle tak vznikne stylová dekorace, která dodá vašemu bydlení zcela nový šmrnc. Jak na to? Základem je zvolit správnou fotografii. Výběr je zcela na vás: sáhněte po fotogalerii z dovolené, zvolte snímky svých dětí či domácích mazlíčků a chcete-li si být jisti, že se vybraná fotografie těší vysoké kvalitě, nechejte si ji udělat u profesionála.

Jakmile máte vhodný obrázek v digitalizované formě, jednoduše stačí přes internet objednat jeho zhotovení. Specializované firmy jsou dnes připraveny na nejrůznější požadavky – nabízejí fotky v rámu i bez rámu, fotky na plátno nebo na speciální fotopapír či plechové desky. Vše samozřejmě v různých rozměrech podle vašich prostorových možností. Krásnou fotku tak snadno přeměníte na moderní, designový prvek.

Trendy detaily

Designéři a interiéroví návrháři však přicházejí i s vlastními foto obrazy. Seženete je například ve většině nábytkářských řetězců. Nemáte-li vlastní vhodnou fotku, vyberte si od profesionálů, kteří nabízejí již hotové foto obrazy. V módě jsou detaily zvětšené do nebývalých rozměrů: část květu rostliny, zvířecí oko, listy s kapkami vody ale i originální abstrakce v nejrůznějších barvách. Pěkně se budou vyjímat také tzv. vícedílné fotoobrazy.

Komentujte