Jak vypadá moderní způsob vytápění domácnosti

Oblast vytápění interiéru se řadí k prvkům, které velmi výrazně ovlivňují komfort celého chodu domácností. Způsoby a systémy vytápění za posledních několik let prošly výraznými inovacemi a rychle se vyvíjí? Jak vypadají moderní způsoby vytápění a co musí umět, aby splnili současné náročné požadavky? To si nyní představíme.

minib
Foto: minib.cz

Teplotní rozdíly v různých částech místnosti by neměly být rozdílné

Klasické litinové radiátory jsou ideálním příkladem vysokých rozdílů teplot v různých částech místnosti. Z klasických radiátorů totiž teplo pouze sálá. U radiátorů je tedy mnohdy teplota výrazně vyšší, než na druhém konci místnosti. Rozdíl může být i několik stupňů Celsia. Způsoby moderního vytápění by ovšem měly být schopné zajistit minimální teplotní rozdíly. Takové způsoby a řešení nabízí například teplovzdušné vytápění pomocí moderních konvektorů.

Co jsou konvektory?

Nejprve si představíme, co jsou vlastně konvektory a jaký je princip jejich chodu. Konvektory jsou v současnosti považovány za moderní, účinná, úsporná a zároveň estetická otopná tělesa. Pro využití v moderních interiérech mají hned několik výhod. Tím prvním je jistě efektivita vytápění místnosti. Místnost neohřívají sáláním teplého vzduchu, ale využívají princip proudění. Do konstrukce je nasáván chladný vzduch, který se při proudění skrze konvektor ohřeje a ventilátorem je vháněn do místnosti. Tím je zajištěná rovnoměrná teplota po celé velikosti daného prostoru.

Elegantní a decentní design

Samozřejmě, že v současnosti jsou kladeny stále vyšší nároky na vzhled interiéru a nezáleží na tom, zda se jedná o rodinné domy nebo byty. Výrobci konvektorů si toho samozřejmě jsou velmi dobře vědomi a vyvíjí své produkty v elegantním provedení. Rozlišujeme 2 základní modely. Tím prvním jsou podlahové konvektory a druhým jsou volně stojící konvektory. U podlahových model§ů je vidět jen designová mřížka, která je ve stejné výšce, jako podlahová krytina. Tělo a konstrukce je ukrytá pod profilem podlahy. U samostojných konvektorů je vidět celá konstrukce a umístění je podobné, jako u klasických radiátorů. Konvektory ale dosahují mnohem menších rozměrům, ale i přesto jsou schopné ohřát interiér rychleji a efektivněji.

Kde je najít

Konvektory jsou naštěstí v současné době na našem tru rozšířeným zbožím. Na trhu figuruje mnoho zahraničních značek, ale nechybí ani vysoce kvalit ní tuzemští výrobci. Například konvektory Minib. Společnost Minib je specializována na vývoj a výrobu teplovzdušných konvektorů a v tomto oboru se řadí mezi nejvyspělejší v celé Evropě. To dokazuje i obliba výrobků, které v současnosti expedují do třiceti zemí světa. Firma byla založena již v roce 1999 a od založení se soustředí na systematický vývoj a inovace svých produktů. V nabídce společnosti najdete samostojné konvektory, podlahové konvektory v mnoha typech provedení, ale nechybí ani nástěnné konvektory nebo atypická a designová řešení.

Komentujte