Jak zařídit koupelnu vkusně a bezpečně

Koupelna je součástí každého domova. Možná si ani neuvědomujete, kolik času v koupelně trávíte. Aby ten čas byl příjemný a hlavně bezpečný, je potřeba ji správně vybavit. Přinášíme vám pár tipů na to, jak zařídit koupelnu podle vašich představ.

Říká se, že koupelna je jedním z nejbezpečnějších míst, které doma máte. Statisticky se tam stává snad nejvíc domácích úrazů. A není divu, kluzký povrch dlaždiček na podlaze, ostré hrany skříní, umyvadlo i smekavý povrch vany či sprchového koutu.

Přitom není tak těžké koupelnu zútulnit a navíc i zabezpečit. Stačí si vybrat koupelnové doplňky i nábytek, který dokáže oboje splnit.

Koupelnový nábytek

Nábytek do koupelny by měl být praktický a vyrobený z materiálů, které dobře odolávají vlhkosti. Vhodný je pochromovaný kov, plast i speciálně upravené dřevo. Skříňky i poličky by měly mít oblé rohy. Pokud mají rohy ostré, zvažte pořízení chráničů na rohy. Věšáky, držáky i dávkovače na mýdlo i další designové doplňky do koupelny nemusíte na zeď hned přivrtávat. Budete moci kdykoliv upravit jejich polohu, aby vám vyhovovala. To vám umožní například speciální systém upevnění bez vrtání TurboLoc.

Bezpečnostní prvky

Do vany či sprchového koutu nainstalujte speciální protiskluzovou podložku, která se postará o to, abyste neuklouzli při vstupování nebo vystupování z vany či sprchy. Podložky mají na spodní straně přísavky, které se přichytí k povrchu a drží tak dobře na místě. Protiskluzové podložky se dají pořídit v klasické bílé, modré, oranžové či zelené barvě. Vybrat si můžete podložku podle svého uvážení a vkusu tak, aby barevně ladila se zbytkem interiéru koupelny. 

I v případě, že máte nějaké zdravotní omezení, můžete si pořídit praktické a přesto luxusní doplňky do koupelny, které vám usnadní pohyb. Pomocníkem při vstávání mohou být madla nejrůznějších tvarů i velikostí, stupátka, která vám zjednoduší vstup do vany. Na trhu jsou k dostání i stoličky a sedátka pro použití při koupeli či sprchování. 

Designové doplňky do koupelny

Když máte koupelnu vybavenou pěkným a bezpečným nábytkem i dalšími doplňky, je na čase udělat koupelnu útulnou.  Před vanu, sprchový kout, umyvadlo či na toaletu položte koupelnovou předložku Při výběru je na prvním místě vzhled předložky, ale neměli byste zapomínat ani na kvalitní provedení a materiál, kterého je koupelnový kobereček vyrobený. Materiál by měl zajistit měkký a hebký povrch, který bude hřát vaše bosé nohy.

Neméně důležitá je i protiskluzová vrstva na rubové straně. Díky té předložka pevně přilne k podlaze a vám tak nebude hrozit neplánovaná jízda po koupelně zakončená ránou do hlavy nebo vymknutým kotníkem.

Zařízení moderní koupelny by spolu mělo ladit, mělo by být funkční a především by se vám mělo líbit. Když do něj na začátku budete trochu investovat, můžete si být jisti, že vám dlouho vydrží v dobré kondici a vy nebudete muset brzy shánět nové.

Comments are closed.