Stylové bydlení v geometrických tvarech vás bude bavit

Pravítko nebylo vaším nejlepším kamarádem a s kružítkem jste si raději hráli pod lavicí, než abyste ho použili podle pokynů učitele? Zkuste mu dát šanci alespoň u sebe doma a ozdobte si byt nevšedními dekoracemi vyvedenými právě do geometrického stylu.

geometrie
ilustrační foto: decoist.com

Geometrie sluší každému interiéru a navíc dokáže proměnit byt v oázu moderního designu!

Přehnaná zdobnost už je pasé

Geometrické vzory právě zažívají boom a nevyhnuly se ani bytovým trendům. Chcete-li tedy patřit mezi ty, kteří jsou in, dejte šanci následujícím nápadům.

Dříve patřil k nezbytné výbavě místnosti vyřezávaný a maximálně zdobený nábytek. Dnes je takový styl již přežitkem a přednost dostaly minimalistické kombinace strohých linií a pestrých barev. Čisté geometrické tvary totiž dodají prostoru na eleganci a také ho opticky vyčistí. Začít můžete třeba v koupelně: jednoduché hranaté skříně ideálně doplňuje umyvadlo s prohnutým elipsovitým tvarem. Nemusíme ale zůstat jen u jednoduchosti: geometrie ideálně vynikne, dáme-li jí šanci třeba v případě originálních doplňků a dekorací.

Nebojte se experimentovat

Podívejte se na své povlečení či závěsy a řekněte, jaký vzor vidíte. Pravděpodobně to budou pestrobarevné květinové potisky, které vyšly z módy již před několika lety. Je čas na změnu! Vyměňte je za materiál ozdobený trojúhelníky, kruhy nebo šikmými liniemi, které se sbíhají v jednom bodě. Čím zajímavější, tím lepší!

Fantazii se meze nekladou, takže trendem jsou rovněž kombinace: barevné trojúhelníčky vedle šedých čtverců, vlnky a k tomu pruhy nebo různobarevné obdélníky. Na své si přijdete v případě koberců, povlaků na povlečení, dekorativních polštářků, prostírání nebo třeba obrazů na stěnu – zkrátka se všemi většími plochami, které dají geometrii vyniknout. Ti odvážnější se mohou rovnou pustit do tapetování nebo malování pomocí šablon: na stěně se tak objeví unikátní tvary, které dodají každému pokoji šmrnc a vašemu bydlení vtisknou nádech osobitosti.

Komentujte