Příspěvky z rubriky Zahrada

Zazimování zahradního jezírka ve čtyřech krocích

Ať už máte zahradní jezírko pouze okrasné, nebo určené přímo na koupání, pomalu se blíží čas, na jeho přípravu na zimu. V následujících týdnech tedy bude nutné provést jeho správné zazimování. Zazimování se totiž netýká jen zahradních bazénů, ale také jezírek. A dokonce při zazimování zahradních jezírek je postup tvoře z více kroků, než u bazénů. Nyní si detailněji popíšeme, jak a v jakém pořadí by jednotlivé kroky zazimování měly být provedeny.

zahradní jezíko super
(Pokračování textu…)

Září na zahradě

Září je období, kdy nám zahrada vrací to, co jsme do ní v minulých měsících investovali. Úroda je v této době zvláště hojná a léto ještě zcela nedalo poslední sbohem, takže se můžeme těšit z příjemně strávených chvil obklopeni kvetoucími rostlinami. Pořád je však co dělat a pomalu musíme začít myslet fakt, že podzim se co nevidět přihlásí o slovo.

září - padání listí
(Pokračování textu…)

Čím osázet stinnou zahradu tak, aby vynikla

Některé zahrady zkrátka nedostaly do vínku prosvětlenou výměru a jejich velkou část zastiňují například vzrostlé stromy nebo strmá stráň. Ale i na sluncem ozářeném pozemku se většinou najde nějaké to místečko, kam si paprsky cestu nenajdou a kde se drží vlhkost a stín. Dobrá zpráva je, že i takový hendikep lze obrátit v pozitivum a ze stinného pozemku vytvořit oázu klidu a příjemné romantiky. Musí se ale vědět, jak na to.

růžový rododendron
(Pokračování textu…)

Vybíráme zahradní osvětlení

Na zahradě sice většinou trávíme čas za denního světla, něco do sebe ale mají i večerní posezení s přáteli, které se často protáhnou až do tmy. Pro takové okamžiky (a nejen pro ně) je praktické mít zahradu bezpečně osvětlenou tak, abychom se při cestě domů zvládli bez potíží orientovat a dobře viděli na cestu.

zahradní osvětlení
(Pokračování textu…)

Dřevěný zahradní nábytek po sezóně

Je ozdobou našich zahrad a má za sebou dlouholetou tradici. Díky soudobým moderním technologiím, možnostem sofistikované povrchové úpravy a dovozu odolných exotických materiálů je jeho trvanlivost na poměrně vysoké úrovni, přesto si zaslouží adekvátní péči, zejména po intenzivním používání během teplého období.

zahradni-nabytek2

(Pokračování textu…)

Plot s oboustranným designem

Přemýšleli jste už, jaký plot zvolíte k vašemu domu? Je běžné vybírat typ oplocení podle různých kritérií, která chcete, aby plot splňoval. Pro někoho je nejdůležitější odolnost plotu vůči klimatickým vlivům, pro dalšího je rozhodující životnost a jiný si zase potrpí především na estetickém zpracování. Záleží pouze na vás, na jakých vlastnostech oplocení záleží nejvíce právě vám.

PR_Betonoveploty150401
(Pokračování textu…)

1 2