Stylové doplňky v exotickém stylu

Pozvěte exotiku k sobě domů. Pro atmosféru dalekých krajin teď nemusíte jezdit tisíce kilometrů daleko, můžete si ji vytvořit v pohodlí domova a připomenout si tak příjemné okamžiky strávené na dovolené. Právě letí doplňky v exotickém, tzv. etno stylu a ve vašem bytě by rozhodně neměly chybět!

exotika
ilustrační foto: flickr.com – Jessica Lucia

Ruční práce, příroda a tajemno

Exotické doplňky dodají každému bydlení šmrnc a dokreslí tvář interiéru, kterému schází sladění do jednotného stylu. A vybírat můžete z opravdu široké nabídky: nemusíte dokonce zůstávat jen u doplňků, etno styl už si podmanil i nábytek. Pokud jste však v tomto ohledu spíše konzervativnější, postačí, když sem tam umístíte nějakou tu vázu, zrcadlo nebo obraz. Etno styl se těší své enormní popularitě díky tomu, že v obě snoubí tajuplné domorodé umění a nádech osobitosti a ruční práce. Navíc jsou zpravidla vytvořeny z vzácných přírodních materiálů a působí starožitným dojmem.

Domorodé umění u vás doma

Společným jmenovatelem exotických etno doplňků je použití masivního tmavého dřeva, často s vyřezávanými motivy. Najdeme je na rámech zrcadel a obrazů či jako materiál na nádobí a vázy. Často se také setkáváme s motivy zvířecích srstí, například tygří či zebří pruhy nebo typické žirafí skvrny. Domorodí umělci se zkrátka inspirují okolní přírodou a tím, co kolem sebe vidí, a tento jednoduchý nápad my v Evropě tak oceňujeme.

Podle toho, ve kterém regionu byly doplňky vyrobeny, si tak domů můžeme nastěhovat kus konkrétní exotické destinace, který nám přirostl k srdci – ať už je to jihovýchodní Asie, Afrika nebo třeba Jižní Amerika. Byt zařízený v etno stylu tak ocení především ti, kteří procestovali velkou část světa a dokážou přečíst příběhy skrývající se za jednotlivými předměty. Jsou pak schopni pochopit jejich význam.

Komentujte