Jak oživit chodbu nebo obývací pokoj? Pomocí LED obrazů

Poohlížíte se po nové dekoraci, která by oživila váš obývací pokoj, chodbu či kuchyň? Nechte se inspirovat tímto článkem. Dozvíte se, jaké jsou výhody a nevýhody obrazů na zeď s technologií LED. Jakou mají spotřebu, jak je složitá montáž a který typ zvolit.

obr
Foto: ledobrazy.cz

Než začneme blíže charakterizovat výhody a nevýhody LED obrazů, dovolte krátké představení samotného produktu. Jedná se poměrně o novou věc, a ne všichni čtenáři vědí přesně, o co jde. LED obrazy jsou vlastně klasickým obrazy vytištěnými na plátně, které lze umístit na stěnu. S výjimkou toho, že jsou malinko tlustší a na zadní straně mají LED diody. LED diody nejsou umístěny náhodně ani rovnoměrně. Nejedná se tedy jen o osvětlení obrazu. Jsou umístěny speciálně tak, aby korespondovaly s motivem na obrazu. Tedy například pokud je na obrazu svítící objekt (třeba slunce, svíčka, lampa apod.) zdůrazní tento objekt a ostatní, co vypadá na obrázku tmavěji, zůstane tmavší. Díky tomuto rozložení diod jsou obrazy velice realistické a výraznější. Při absolutně skvěle osvětlené místnosti není mezi klasickým a LED obrazem velký rozdíl, v momentě kdy světlo nesvítí přímo na obraz je LED obraz stále vidět, je výraznější a vytváří dojem jako by objekt na obraze byl opravdu v místnosti. Něco podobného jako by obrázek byl zobrazený na televizi, s tím rozdílem, že se jedná o obraz, a světlo není nepříjemné očím.

Proč zvolit LED obraz místo klasického obrazu?

Nejprve je potřeba podotknout, že LED obrazy nejsou pro každého. Jsou vhodné spíše do moderních domácností, případně méně osvětlených prostor. Výhody LED obrazu byly již nakousnuty v minulém odstavci, hlavní výhodou je fakt, že je obraz vždy dobře vidět, dojem z motivu na obraze je více skutečný a obraz samotný velice dobře poslouží jako doplňkové světlo v pokoji. Samozřejmě pokud je obraz vypnutý, jedná se v podstatě o klasický obraz na plátně, který je možné umístit na zeď jako dekoraci.

led-obraz-srovnani
Foto: ledobrazy.cz

Jak LED obrazy fungují?

V zadní části obrazu jsou rozmístěny speciální LED diody. Obrazy jsou napájeny ze zásuvky nebo připojeny na elektrickou sít. Každý obraz je vybaven vypínačem. U některých typů lze zvolit i vypínání, zapínání nebo regulaci pomocí dálkového ovladače.

Kam se obrazy hodí?

Jak bylo zmíněno předtím, jsou velice vhodné do obyváku, kuchyní, chodeb, ložnic a pokojů, ve kterých není úplný dostatek světla. Především v obyváku nebo pracovně najdou uplatnění při večerním odpočinku nebo práci. Ochuzené nezůstanou ani děti – existují obrazy s dětskými motivy pohádkových postav. Obraz může rovněž sloužit jako malá lampička, v případě, že je potřeba, aby dítě našlo vypínač nebo dveře.

Jaké motivy jsou k dispozici

Co se týče motivů nejlépe vyniknou obrazy velkých měst jako jsou New York, Londýn, Paříž, Vancouver apod. Velice oblíbenými prvky jsou osvětlené mosty nebo mrakodrapy. Dále velice dobře vypadají obrazy zvířat, především těch afrických na pozadí pouště. Co se týče přírodních motivů velice hezké obrazy s motivem vody. Především vodopády, oceán a pláž. Pokud hledáte obraz do kuchyně a jste milovníkem kávy, nabízí se jedinečný obraz kávy.

obr
obr
obr
obr
obr
Zdroje fotografií: 1, 2, 3, 4, 5

Kde lze obrazy pořídit

Obchodů s LED obrazy není mnoho, ale na internetu se najít dají. Podívejte se například na nabídku obchodu http://www.ledobrazy.cz. Pokud jste se přece jen rozhodli dát přednost klasickým obrazům na zeď, i ty najdete v nabídce.

Komentujte