Kusové koberce – dejte vašemu interiéru nový rozměr

Rádi byste si vytvořili doma útulné bydlení? Pak jsou vhodným doplňkem moderní kusové koberce, které rozzáří váš interiér a dodají mu nový svěží styl.

room-416050_1280

Na trhu je k dostání velké množství kusových koberců z přírodních i umělých vláken, v mnoha rozměrech, barevných provedeních, vzorech, designech, v klasických i nevšedních tvarech. Díky pestré nabídce pak mnozí neví, jak vybrat ten ideální, který perfektně zapadne do jejich interiéru.

Proč zvolit do interiéru kusový koberec?

Kusové koberce v dnešní době jsou již běžnou součástí téměř každého moderního interiéru. Díky jejich použití lze změnit celkový vzhled daného prostoru. Kusový koberec však není pouhým doplňkem k jiné podlahové krytině, ale je svým způsobem také praktický.

Oproti studené podlaze poskytují nohám teplo, zejména pokud nemáte podlahové vytápění. Na kusovém koberci je skvělé také to, že když změníte vkus, lze ho jednoduše vyměnit za nový, aniž byste museli provádět nějaké úpravy.

Další důvody, proč jej zvolit:

  • působí esteticky a útulně
  • zlepšují akustické i tepelné vlastnosti interiéru
  • jsou teplé, měkké a příjemné na dotek
  • hodí se ke kobercům i jiným podlahám
  • chrání podlahu před opotřebením
  • zpříjemňují chůzi

design_3d_room

Uplatnění kusových koberců

Kusové koberce lze použít téměř všude. Nejčastěji je však lidé používají v obývacím pokoji k sedací soupravě, jako doplněk do ložnice k posteli nebo do kuchyně k jídelnímu stolu. Skvělé jsou také v dětských pokojích, díky kterým lze vymezit prostor pro hraní na zemi.

Schopnost kusových koberců

Kusové koberce se v interiérech používají nejčastěji kvůli vytvoření příjemné atmosféry. Tyto koberce jsou totiž schopné svým vzhledem dodat každé místnosti zajímavý a nevšední šmrnc a díky správné volbě se stanou dominantou v konkrétní místnosti. Na druhou stranu tyto koberce pomáhají také ucelit celkový design a styl místnosti. Správné zvolení dokáže podle požadavků buď interiér rozzářit, nebo naopak další nápadné doplňky zmírnit.

Různé typy koberců

Jak už bylo výše zmíněno, kusové koberce jsou dnes k dostání v mnoha variantách. Vybírat byste je tedy měli v závislosti na použití. Pokud chcete použít koberec do frekventovaných místností, bude nutné hledat mezi barevně stálými a velice odolnými kusovými koberci, které se snadno udržují.

Naopak pokud hledáte kusový koberec do obývacího pokoje či ložnice, kde bude sloužit hlavně jako doplněk, pak jsou vhodné husté kusové koberce, které vyniknou svojí útulností jako například kusové koberce Shaggy.

Před jejich výběrem si proto udělejte jasno, kam daný koberec chcete, jak je místnost frekventovaná a na základě vzhledu celé místnosti vyberte vhodnou barvu, vzor či design.

Na co se při výběru dále zaměřit:

  • rozměry – kusové koberce jsou k dostání v mnoha tvarech a rozměrech, ty vybírejte v závislosti na velikosti místnosti, nejvíce žádané jsou rozměry kusových koberců 120 x 170 cm, co se týče tvaru, nejčastěji bývají kusové koberce obdélníkové nebo čtvercové, k dostání jsou však i kulaté, oválné nebo dokonce neobvyklé tvary, v tomto ohledu záleží na vás a vašem vkusu
  • barva – hraje velkou roli, i když existuje celá škála barevných odstínů, zvolte vždy takový, který bude přesně ladit do vašeho interiéru, k dostání jsou jak přírodní něžné tóny, tak i pestré barvy
  • délka vlasu – zohlednit byste měli také délku vlasu, obecně platí, že kusové koberce s delším vlasem jsou ideální pouze jako doplněk do méně zatěžovaných místností, jako je obývací pokoj nebo ložnice, koberce s krátkým vlasem lze naopak použít do frekventovaných prostor, neboť mývají dobrou odolnost a snadnou udržovatelnost
  • cena – v neposlední řadě zvažte také cenu, i když patříte k těm, kteří si nemohou dovolit dát vyšší částku za koberec, díky velké konkurenci lze sehnat levné kusové koberce, které jsou zároveň velice kvalitní, odolné a spolehlivé

 

Ať už si vyberete jakýkoliv koberec, vězte, že váš interiér díky takovéto malé změně získá úplně jiný rozměr a prokoukne.

Komentujte