Finská sauna nebo infrasauna

Zvažujete návštěvu sauny, ale nejste si jisti, který typ pro vás bud eten pravý? Rozhodování by vám mohl výrazně ušetřit tento příspěvek, ve kterém si vysvětlíme rozdíly mezi dvěma nejrozšířenějšími typy saun a to saunou finskou a infrasaunou.

sauna
Foto: saunahouse.cz

Jaký je mezi nimi rozdíl

Finská sauna je takovou všeobecnou klasikou, kterou jistě zná každý z nás. Její princip spočívá v tom, že uzavřená místnost je vytápěna pomocí saunových kamen. Oproti tomu infrasauna využívá infračerveného záření, které proniká naší pokožkou více do hloubky. Do okolního prostředí v infrasauně unikne jen minimum záření, a proto není třeba mít místnost uzavřenou, jak je tomu právě u sauny finské. I to je důvod, proč by lidé, kterým pobyt ve finské sauně komplikuje obtížné dýchání, měli raději navštívit infrasaunu, kde je teplota vzduchu podstatně nižší.

sauna
Foto: saunahouse.cz

Co mají společného

Oba typy saun mají ale přeci jen něco společného a tím je prospěšnost jejich využívá pro lidský organismus. Pobytem v sauně se z našeho těla vyplavují škodliviny a dochází k prohřátí našeho těla. Během několika minut tak člověk dosáhne příjemného pocitu uvolnění, který by si měl prostřednictvím sauny dopřávat nejlépe alespoň jednou týdně. Zda se rozhodne pro saunu finskou nebo infrasaunu je zcela na jeho rozhodnutí. Vždy by však měl zvážit, který typ pro něj s ohledem na jeho zdravotní stav bude ten nejoptimálnější. Pokud máte například problémy s krevním tlakem, jste alergik nebo trpíte astmatem, vhodnější pro vás bude infrasauna. Šanci snadno a rychle posilnit svoji imunitu pomocí saunování tak má skutečně každý.

sauny

Pořizujeme si saunu

Pokud se vám saunování zalíbí, můžete si je dopřát i v pohodlí svého domova. Současná nabídka našeho trhu je velmi pestrá a kromě klasických saun můžete zakoupit i moderní, jenž jsou vybaveny výkonným audiosystémem či atraktivním osvětlením. Populární jsou také místo běžných dřevěných stěn stěny prosklené, které v interiéru působí velmi luxusně. Sauna však ale není jen záležitostí ryze interiérovou, jelikož hojné oblibě se těší i sauny venkovní. Při výběru se zaměřte na správnou volbu kvalitního materiálu. Standardní je například smrk, osika a hemlock, zatímco ti náročnější z vás dají patrně přednost luxusnímu červenému cedru nebo africké vrbě. K tomu pak už jen stačí vhodně zvolené lavice, které se liší jak designem, tak použitým materiálem a způsobem zpracování. Jak vidíte, kombinací existuje nesčetně mnoho a je jen na vás, pro jaké varianty se rozhodnete. V každém případě si nechte doporučit výrobcem konkrétní prvky sauny, jelikož jen tak získáte jistotu, že vše bude pracovat jak má. Pořiďte si saunu domů i vy a dopřejte svému tělu pravidelnou regeneraci a očistu.

Komentujte