Jak na údržbu a čistění vířivky

Jste majiteli vířivky, ale nevíte, jak o ni správně pečovat, aby vám dobře sloužila co nejdéle to půjde? Pak se podívejte společně s námi na to, jak na efektivní údržbu vířivky.

vířivka
Foto: virivka.cz – jak na údržku vířivky

Jak ji vyčistit

Stejně jako u většiny zařízení i vířivka vyžaduje pravidelnou péči, kterou bychom rozhodně neměli zanedbávat. Postup čistění se liší podle typu vířivky, kterou vlastníte. K péči o jednotlivé modely je třeba přistupovat individuálně. Je rozdíl, zda máte nebo vybíráte venkovní vířivky nebo vnitřní. Stejně tak je důležité, jaký vlastníte filtrační systém. Základem by mělo být pořízení speciálních přípravků, které jsou určeny přímo k čistění vířivek. Nedoporučujeme vám používat jiné čisticí přípravky, které běžně v domácnosti používáte pro odstranění špíny. Mohly by totiž na povrchu vířivky zanechat nepříjemné skvrny, případně poškodit některý z vnitřních mechanismů. Nezapomeňte na to, že špínu a jiné nečistoty je třeba odstraňovat pravidelně, jelikož pokud se bude špína ve vířivce usazovat dlouhodobě, bude pro nás o to těžší ji odtud odstranit.

Jak na čistou vodu

Důležitá je pro každou vířivku i kvalita tamní vody. Ačkoliv o odstranění hlavních nečistot se nám postará kvalitní filtrace, je třeba věnovat pozornost i špíně, která není na první pohled znát. Zde pro nás bude důležitá hodnota PH, která by se měla pohybovat v rozmezí 7 až 7,5. Jak změřit, zda je PH vaší vody v normě? K tomu vám postačí šikovný tester, který je běžně k dostání i na našem trhu. Pokud hodnota PH vaší vody nebude dosahovat stanovených parametrů, hrozí, že dojde k rychlejšímu množení škodlivin. Způsobů, jak se tomuto problému účinně bránit, je několik, avšak nejpoužívanějším a nejefektivnějším je použití chemických čisticích prostředků, které hladinu PH udrží v normě. Na našem trhu jich existuje několik druhů. Většinou jsou k dostání na bázi aktivního kyslíku, bromu nebo chlóru. Používání chemických prostředků ale neznamená, že nemusíte ve vířivce měnit vodu. To byste měli podle četnosti jejího používání, avšak minimálně jednou za tři měsíce.

Údržba vířivky snadno a bez námahy

Nejste si jisti, zda jdete na čistění své vířivky správně a raději byste tuto práci přenechali někomu jinému? Pak se obraťte na některou ze specializovaných firem, které vám s údržbou vířivky rádi pomohou. Obrátit na profesionální tím, který ví, jak efektivně čistit vířivky, byste měli alespoň jednou za sezonu. Výhodou objednání si takové firmy je především to, že kromě důkladného vyčistění vaši vířivku i zkontrolují a opraví její případné nedostatky. Snadnější způsob péče o vířivku už nenajdete. Nelámejte si hlavu s náročnou údržbou a svěřte svoji vířivku profesionálům s bohatými zkušenostmi. Vaše vířivka vám bude vděčná.

Fotogalerie rozměrů vířivek Ique

vířivka

vířivka

vířivka

vířivka

vířivka
Foto: virivka.cz

Komentujte