Hliníková a plastová okna: která jsou lepší

Nenahraditelnou roli mají při stavbě a rekonstrukci domu okna. Při jejich výběru je nezbytné dbát na zřetel více aspektů. Současný trh nabízí kvalitní plastová a hliníková okna, přičemž každý materiál se pyšní svými specifickými vlastnostmi. Rozhodující je nejen funkční, ale také estetická stránka. V následujících řádcích se podíváme na přednosti jednotlivých typů oken.

okno
ilustrační foto: dafe.cz

Moderní hliníková okna

Hliník představuje po dobu své životnosti ekologický materiál, který neobsahuje těžké kovy, ani nečistoty. Je recyklovatelný a odolný vůči teplotním výkyvům. Hliníkový profil je houževnatý, pevný a tvarově stálý. Hliníková okna, s nimiž se dá díky nízké hmotnosti snadno manipulovat, působí elegantně a jsou doplňkem moderní architektury.

Kvalitní plastová okna

Druhou variantou jsou plastová okna, která jsou tak kvalitní, jak je kvalitní jejich plastový profil. Plastová okna jsou známé svými perfektními izolačními vlastnostmi. Přes kvalitní okno neuniká teplo z interiéru a současně neproniká vlhkost z vnějšího prostředí. Plastová okna jsou schopna konzervovat vlhkost, jež vzniká v důsledku vysychání zdiva po dokončení stavebních prací. V neposlední řadě je důležitou vlastností plastových oken kování, které určuje kvalitu otevírání a zavírání.

Specialista na plastová a hliníková okna

Aby plastová a hliníková okna perfektně fungovala, je nezbytné zajistit jejich odbornou montáž. Tuto službu nabízí každý dobrý výrobce. A jedním z nich je společnost DAFE-PLAST Jihlava s.r.o., která na českém trhu působí od roku 1992. Její sortiment zboží zahrnuje vedle plastových a hliníkových oken také dveře, zimní zahrady a prosklené stěny.

Společnost svým zákazníkům poskytuje v oblasti dveří a oken nezávazné poradenství a konzultaci. Chcete-li zhlédnout práci této firmy, nabízí se vám SHOWROOM DAFEprezentující novinky ve výrobě hlinkových a plastových oken, dveří i stínící techniky.

Komentujte