Kazetové markýzy představují jednu z nejlepších možností stínění terasy

Se stále silnějšími slunečními paprsky přichází nejvyšší čas popřemýšlet, čím zastínit svou terasu, aby se na ní vytvořilo příjemné místo pro trávení volného času.

markýzy
ilustrační foto: iremax.cz

Nejoblíbenějším stíněním jsou díky své praktičnosti i skvělému vzhledu markýzy. Existuje jich více typů, ale mezi ty nejlepší bezpochyby patří kazetové markýzy. Mají hned několik výhod, které stojí za úvahu.

Nádherný a elegantní design

Slunce je sice fajn, ale všeho moc škodí. Ostré paprsky dokáží terasu rozpálit na nepříjemnou míru. Markýza vás ale před nimi spolehlivě ochrání, takže i uprostřed horkého léta bude příjemné uchýlit se na svou terasu a odpočívat tam. Ochrání vás však i před deštěm, jsou vyrobeny z odolné impregnované látky. Tento druh stínění je oblíbený pro svůj nenápadný a čistý design, kdy vůbec nepůsobí rušivě. Kazetové markýzy navíc vypadají i ve stažené formě velmi elegantně. Různé vzory látek a designy kazet pak umožňují přizpůsobit je celkovému pojetí domu. Vzhled je ale jen jednou z předností.

Perfektní ochrana pro dlouhou životnost

Velmi podstatnou vlastností je dlouhá životnost kazetových markýz. Ta je dána skvělou ochranou markýzy před okolními vlivy při stažení do kazety, což je vlastně ochranný box. Díky tomu vydrží déle jako nová. Netrpí při silném větru, dešti a nemusíte o ni mít strach ani během zimy. Kazeta nabízí ochranu látce i mechanismu markýzy. Tady jde estetika a praktičnost skutečně ruku v ruce.

Praktické a komfortní příslušenství

Co se týče ovládání markýzy, nabízí se dvě možnosti. Můžete zvolit klasické ruční, kdy ji vytahujete a stahujete pomocí kliky, nebo ovládání motorem, které je samozřejmě daleko pohodlnější. Kazetovou markýzu s motorem pak ovládáte jednoduše pomocí tlačítka, dálkového ovladače, nastavením časových hodin nebo dokonce svým mobilním telefonem. Určitě je dobré nechat si na ni přidat větrnou automatiku, která markýzu díky včasnému zatažení ochrání před silným větrem. A pro ještě větší komfort můžete zvolit i další příslušenství jako je osvětlenítopné těleso,reproduktory nebo spouštěcí volán.

Vytvořte si na své terase pohodlné místo, kde budete s radostí trávit každodenní chvíle pohody s rodinou i přáteli.

Komentujte