Znáte ty nejlepší barevné kombinace pro klidný spánek?

Jak se vám spí? Uléháte každý večer do postele totálně vyčerpaní a stejně nemůžete usnout? Na vině může být spousta faktorů. Od příliš stresující práce, přes hodinové sjíždění sociálních sítí až po  to, jak máte zařízenou ložnici. Nevěříte? Tak se podívejte kolem sebe. 

Barvy dokážou vyvolat emoce

Atmosféra v ložnici by měla působit harmonicky, abyste byli schopní odložit veškeré starosti a soustředili se jen na odpočinek. A k tomu vám mohou pomoci barvy. Možná jste nad tím zatím vždy mávli rukou, ale schválně se zkuste zamyslet, jak na vás působí fialová barva. Je spíš veselá, energická, nebo působí klidně? A co zelená nebo žlutá? 

Krom vyvolání určité nálady vám barvy mohou pomoci i v navození tepla či chladu. Pokud použijete modrou, i v parném létě se bude zdát místnost chladnější, než ta vymalovaná jemně oranžovou. 

Neměňte celou ložnici, pořiďte si jednobarevné povlečení 

Je jasné, že kompletní změna celé ložnice, od vymalování po změnu kompozice a odstranění všech rušivých prvků, je docela náročná. Můžete ale začít u bytových doplňků a textilu.

Pohrajte si třeba s barvami a materiálem vašeho ložního prádla. I když se vám jednobarevné povlečení může zdát nudné, při správné kombinaci barvy a materiálu dosáhnete nečekaně zajímavých výsledků. 

Povlečení z hladké bavlny je nestárnoucí klasika, ale zkuste si zaexperimentovat s kombinací povlaků na polštář a prostěradlo. Můžete mít třeba polštář v bílé barvě a přikrývku v modré. Pokud máte dvojlůžko, stačí barevnou kombinaci obrátit a už máte zajímavý barevný kontrast. Stejně tak se dá zjemnit čistě červené povlečení, které v jednom bloku na někoho působí až moc agresivně.  

Nejlépe ale jednobarevné kousky vyniknou v případě povlečení z bavlněného saténu. Tento materiál je jemně lesklý a působí velmi luxusně. Proto zde kombinace volte spíše decentní, abyste místo elegance zbytečně nevytvořili kýč. 

A kde sehnat kvalitní jednobarevné povlečení, které vám dlouho vydrží a nesepere seZkuste e-shop jihočeské firmy Kvalitex.

Comments are closed.