Výhodná hypotéka nemusí být jen sen

Současná situace na realitním trhu nahrává k tomu, aby člověk získal výhodnou hypotéku. Pravda je, že v průběhu loňského roku úroková sazba postupně klesala, až v listopadu 2014 dosáhla historického minima 2,44 %. Zájem o hypotéky byl značný a předpokládá se, že tomu bude tak i nadále. Uvažujete v současné době o hypotéce, ale nevíte, jak získat tu nejvýhodnější? Nemusíte se s tím zbytečně trápit, poradíme vám, jak na to.

dům
ilustrační foto: Ian Briton, freefoto.com

Nenechte se zlákat

Vyřízení hypotéky je vždy složitý proces. Je třeba absolvovat jednání v bance, dokazování příjmů, jednání na dalších úřadech apod. Pro laika se většinou jedná o nepochopitelné záležitosti, takže se často může stát, že na konci podepíše úvěr, který pro něj vlastně není vůbec výhodný. Tomu je třeba se vyvarovat a jde to jedině tak, že se vše naplánuje a do detailu promyslí. V současné době působí v České republice hned několik bank, takže šance na to, aby byla hypotéka skutečně výhodná, existuje.

Jak postupovat při zařizování výhodné hypotéky

Jestliže nejste finanční experti, nedělejte tu chybu, že se do všeho pustíte sami. Mohli byste tvrdě narazit a stát se obětí líbivých slibů. Lepší i pro vás bude, pokud se spojíte s poradci, kteří se ve složitém světě hypoték umí orientovat. Výhod to má hned několik: poradci většinou působí pod velkými společnosti, které mají u bank výhodnější podmínky. Můžete tedy snadno získat nižší úrok a dokonce i bonus v podobě prominutí některých poplatků. Dobrý poradce se také umí postarat o vyřízení celého procesu z hlediska administrativy – vyřídí jednání v bance i v jiných úřadech. Nebudete si tedy muset s ničím lámat hlavu a ztrácet váš drahocenný čas.

Kde to umí nejlépe

Špičkové služby při vyřizování hypotéky i při refinancování úvěru je možné získat díky snadne-finance.cz. Postačí, když vyplníte nezávaznou online žádost. Na e-mail vám do 24 hodin přijde přehled nejvýhodnějších nabídek a bude jen na vás, jestli budete následně kontaktovat poradce a necháte si s vyřízením hypotéky pomoci. Jistotu budete mít vždy stejnou – získáte opravdu výhodnou hypotéku!

Komentujte