Toužíte po oživení svého bytu? Nezapomeňte na pokojové rostliny

Máte nový, stylové zařízený byt? Vsadili jste na designové kousky, všechno je sladěno do pěkných barev, moderní a čisté, a přece… vašemu bytu zkrátka něco chybí? Jsou to květiny!

květiny v interiéru
ilustrační foto: flickr.com – Kellie CA

Samá pozitiva

Každý byt je jedinečný, ale pokud nějaké pravidlo platí beze zbytku, pak to, že pokojové rostliny dokážou oživit a prozářit každou místnost. Už jediná květina umístěná na vhodné místo vykouzlí příjemnější atmosféru a co teprve, když je těch květin několik! Vyzdobit si interiér živými rostlinami by měla být jedna ze zásad, které dodržujeme při zařizování bydlení. Nejen že jsou krásné, ale navíc čistí vzduch díky tomu, že vytvářejí kyslík, a tak pozitivně motivují psychiku.

Nemusíte spoléhat na kaktusy

Většina těch, kdo doma žádné pokojové rostliny nemají, se vymlouvají na svou neschopnost se o ně postarat. Přitom existuje nespočet druhů, které žádnou zvláštní péči nevyžadují, a když je dvakrát týdně zalijete, bude jim to bohatě stačit. I pěkný kaktus samozřejmě dokáže své, ale daleko lépe se budou vyjímat tvarově i druhově pestřejší květiny. Mnoho z nich vás za vhodnou péči navíc jednou za sezonu odmění květem. Nevzdávejte to a zkuste těch pět minut týdně obětovat. Výsledek mnohokrát předčí vaše očekávání!

Nepatří jen na parapet

Pokojové rostliny nabízejí celou plejádu variant, takže si interiéroví designéři a floristé mohou pěkně pohrát s různobarevnými odstíny listů, s jejich dekorativními tvary nebo s převislými druhy, které se výborně vyjímají zavěšené u stropu. Díky nepřebernému množství možností tak lze vytvořit příjemnou domácí oázu plnou zeleně, kam si obyvatelé bytu rádi půjdou odpočinout.

Zarytou představu o tom, že květiny se dávají na parapet, můžete směle porušit. Větší květináč s palmou umístěný na podlaze v rohu, rostlina zavěšená nad kuchyňskou linkou či celý stolek plný zelených listů, to jsou ty správné prvky, které pomohou prozářit váš domov.

Komentujte