Saunová kabina vs. sauna na klíč: souboj ceny a požadavků

Využít kus volného místa a dát si do něj saunovou kabinu nebo si raději nechat připravit rovnou saunu na míru? Tuto otázku často řeší milovníci saunování, kteří mají doma pár metrů čtverečních místa a přemýšlejí, jak je co nejlépe využít. Máme proto několik rad, které vám podobné rozhodování ulehčí.

SONY DSC
Foto: saunasystem.cz

Saunová kabina: rychlá, levná, malá
Spousta lidí si v posledních letech domů pořizuje saunovou kabinu. Za rozumnou cenu mají doma vlastní saunu, které stačí i méně než jeden a čtvrt metru čtverečního jako v případě saunové kabiny Mini od české společnosti Saunasystem.

Kromě toho, že potřebují málo místa, je výhodou saunových kabin hlavně nižší cena a rychlé sestavení. Výrobce si nejdřív vše připraví a u vás doma kabinu smontuje za pár hodin.

Jenže je to pořád jen „základní model“. I když máte nějaké možnosti výběru třeba materiálu nebo vybavení, není jich zdaleka tolik jako u sauny na klíč.

Sauna na míru: dokonalé přizpůsobení
Sauna na míru je nadstandardní řešení pro všechny, kdo saunování opravdu milují. Její příprava i sestavení sice trvá o něco delší dobu (zpravidla 2 až 3 dny) a bývá logicky i trochu dražší. Relax, který si v ní užijete, vám to ale mnohonásobně vynahradí.

Bude přesně podle vašich představ. Saunu na míru si totiž sestavíte tak, jak se vám to nejvíc líbí a hodí. Od výběru materiálů až po doplňky je to jen na vás. Zvolíte si dřevo, prosklení, topidlo, osvětlení nebo třeba ozvučení.

SONY DSC
Foto: saunasystem.cz

Ani centimetr nepřijde na zmar
Navíc se sauna na míru dokonale přizpůsobí prostoru, který pro ni máte. Kvalitní firmy, jako třeba zmíněný Saunasystem, si lehce poradí s různými nerovnostmi a překážkami. Díky tomu můžete mít saunu na klíč třeba i v podkroví nebo ve sklepě. Máte přitom jistotu, že ani centimetr místa nepřijde na zmar a vše je dokonale využité.

Pokud si tedy chcete každé saunování užít podle svých představ, rozhodně se vyplatí připlatit si pár tisíc a pořídit si saunu na míru.

Saunová kabina Sauna na klíč
+ Levnější

+ Rychlé sestavení

+ Maximální využití prostoru

+ Široké možnosti přizpůsobení

 

13
Foto: saunasystem.cz

Komentujte