První krok jak se zbavit bolesti zad: Vyberte si správnou židli

Sedavé zaměstnání způsobuje spoustu problémů především s páteří.

Mnohdy je podceňujeme a pomoc hledáme teprve ve chvíli, kdy už je nám opravdu ouvej a záda bolí tak, že si často vyžádají lékařské ošetření, intenzivní léčbu nebo dokonce operací a pobyt v nemocnici. Nenechávejte dojít situaci tak daleko. Snažte se různými kroky bolestím předejít. Pomůže například vhodná volba kancelářské židle.

Kvalitní sezení nemusí být drahé

Určitě to velice dobře znáte. Bolest v kříži, píchání v oblasti za krkem, tuhnoucí krk a ramena, mravenčení v končetinách. Špatně se zvedáte. Jádrem problému je špatné sezení. Právě proto je potřeba věnovat dostatek pozornosti výběru, vhodné kancelářské židle. Různé typy židlí najdete na Hawaj , můžete si vybrat takovou, která vám bude nejlépe vyhovovat. Nemyslete si, že dobré je jenom to, co je drahé. I velice kvalitní ergonomická židle se dá sehnat za příznivou cenu. Vybírejte ale s rozmyslem.

Výška hraje velkou roli

Pokud už nějakou formou bolestí zad trpíte, na vině je velmi často právě špatná ergonomie kanceláře. Zaměřte se na tento problém komplexně, ale nezapomeňte na židli. Především správná výška židle je úplně stejně důležitá, jako správná výška stolu. Pořiďte si takovou židli, u které budete mít obě chodidla v kontaktu s podložkou. Úhel, který svírají stehna a kolena by měl činit 90°-110°.

Esovitý tvar vyhovuje

Správná židle musí být esovitého tvaru, aby se při sezení opíraly všechny části vašich zad. Jestliže vaše židle nemá tento tvar, můžete si vypomoci i opěrkami, ale s jejich volbou je třeba postupovat velmi opatrně. Nesprávná opěrka například u bederní páteře může způsobovat prohnutí, které přináší ještě větší zátěž meziobratlových plotének páteře. Potom logicky vás bude po určité době bolet v kříži.

Komentujte