Proč je vhodné začít s výběrem bazénu už v zimě

V dnešním článku si detailně rozebereme, kdy je ideální čas pro výběr zahradního bazénu. Podle zkušeností mnoha uživatelů a také podle odborníků je pravým obdobím pro výběr právě zima. Proč zima? V tomto ročním období máte dostatek času na výběr, vše si můžete detailně rozmyslet, zjistit veškeré potřebné informace a také ještě výběr změnit. 

bazény
ilustrační foto: albixon.cz

Na jaře by mohl být výběr ukvapený 

Pokud byste nechali výběr bazénu až na jarní období, mohli byste se unáhlit. S vidinou teplých a slunečných dnů byste vybírali bazén co nejrychleji a nemuseli byste se o něm dozvědět všechny potřebné informace. Pak byste mohli zjistit, že vybraný druh bazénu nevyhovuje vašim potřebám, ať už z hlediska jeho velikosti nebo samotného druhu. 

Výroba a přípravné práce zaberou dost času

Myslete také na to, že venkovní bazén nemůže být vyroben, smontován a zprovozněn za den. Jeho výroba několik dní trvá, snad až na modely nafukovacích bazénů, které jsou vyráběny sériově. Výroba bude vždy trvat několik dní až týdnů. Musíte také s dostatečným předstihem zajistit také přípravné a terénní práce. Nejmenší množství prací potřebují nadzemní bazény. Těm stačí jen vytvoření rovného a pevného podkladu. V případě zapuštěných bazénů je ale nutné provést hned několik stavebních prací a terénních úprav. I ty zaberou velké množství času. Myslete i na to, že každý druh zapuštěného bazénu potřebuje jinou stavební přípravu. 

Jak a kde zjistit, co bazény potřebují 

Bavíme se samozřejmě o tom, jaká by měla být stavební připravenost terénu pro jednotlivé druhy bazénů. Všechny bazény jsou specifické svou konstrukcí. Jednat se může o samonosné, foliové, laminátové, přelivové bazény a mnohé další. Kde zjistit, jak má vypadat správné provedení stavebních příprav u jednotlivých druhů? Nejlepší variantou je objednání přímo u specializovaných prodejců, kteří budou nabízet komplexní sortiment bazénů, tedy různé druhy. Takoví prodejci dokáží nabídnout nejen odborné poradenství při výběru, ale také dokáží popsat, jak provést přípravné práce pro jednotlivé druhy. Vy pak můžete vše posoudit. Mezi prodejce bazénů s komplexním sortimentem na našem trhu se řadí například http://www.albixon.cz

Komentujte