Proč jsou dřevěné podlahy stále vyhledávanějším zbožím

V posledních několika letech byla obliba dřevěných podlah neustále nižší. Důvodem k tomu byl zejména příchod moderních a levných materiálů pro podlahy, které se staly doslova hitem. Řeč je především o laminátových plovoucích podlahách. Ovšem laminátové plovoucí podlahy snad v žádném ohledu nedosahují kvalit pravého přírodního dřeva. A právě díky svým kvalitám si klasické dřevěné podlahy získávají zpět stále větší oblibu.

podlahy
ilustrační foto: levnedrevenepodlahy.cz

Jednoduché porovnání kvalit

O rozdílech masivního dřeva a laminátových podlah by se dalo napsat několik stran. My si ale představíme jen pár základních, ale velmi zásadních rozdílů. První je samotná kvalita materiálu. Laminátová povrchová úprava na dřevotřískových deskách rozhodně není materiálem, který by vynikal svou pevností a odolností. Je náchylný k vlhnutí, povrch se rychle opotřebí a podlaha je i málo odolná proti poškození. Vyrábí se v dřevěných dekorech, které jsou jen imitací. Naopak krása přírodních dřevin je nenahraditelná. Odolnost proti vlhku, opotřebení a poškození je pro dřevěné podlahy typická a jejich povrch se na rozdíl od laminátových plovoucích podlah dá renovovat.

Nejen parkety, ale i plovoucí podlahy z masivu

Možná si pod pojmem dřevěné podlahy představíte jen vzory parket, které se do většiny domácností už nehodí. Nejoblíbenějším druhem podlahových krytin v současnosti jsou právě plovoucí podlahy a tak se i výrobci dřevěných podlah tomuto trendu přizpůsobují. Proto najdeme na trhu stále častěji dřevěné plovoucí podlahy, vybavené patentovaným zámkem na pero a drážku.

I v této oblasti se najdou specializovaní prodejci

I na konkrétní oblast dřevěných plovoucích podlah najdeme na našem trhu specializované prodejce. Jedním z největších je pak obchod LevnéDřevěnéPodlahy.cz. Sortiment podlah na těchto stránkách tvoří dřevěné podlahy přímo od českého výrobce. Jedná se o třívrstvé podlahy o síle 15 mm, na které je poskytována záruka 25 let. I přes vysokou kvalitu jsou ceny v tomto obchodě velmi přijatelné a dokazují, že ani maximální kvalita nemusí být drahá.

Komentujte