Při stavbě novostaveb rodinných domů nemyslete jen na interiér

Výstavby novostaveb rodinných domů je velmi složitým procesem. Zejména oblast plánování a vybavení je velice složitá. Velkou pozornost v této oblasti věnujeme interiéru a mnohdy se stane, že zapomeneme na velmi důležité části staveb v exteriéru, které pak řešíme na poslední chvíli. Výběr na poslední chvíli je velice náchylný k vzniku chyb a k nedokonalostem. Nyní si představíme, jaké části v interiéru by se rozhodně neměly podceňovat už při plánování.

modos.sk
ilustrační foto: pixabay.com – bykst

Vchodové dveře, jako vizitka domu

Velmi často se stává, že v oblasti výplní stavebních otvorů věnujeme veškerou pozornost výběru správných oken, ale ne dveře už zapomínáme. Přitom vchodové dveře slouží, jako vizitka domu. Při jejich výběru je zapotřebí nejen elegantní design, ale také bezpečnost a odolnost a v dnešní době také tepelně-izolační vlastnosti. Ideální volbou pak je, když jsou vyrobeny ze stejného materiálu, jako okna – dřevo, plast nebo hliník.

Garážová vrata s ohledem na estetiku a funkčnost

Také výběr garážových vrat bývá často podceňován nebo prováděn na poslední chvíli. Garážová vrata bývají často velmi blízko vchodových dveří. Proto by měly mít podobný vzhled. Podle toho, kolik budete mít místa v garáži nebo před ní je třeba volit i druh vrat. Na výběr jsou sekční garážová vrata, rolovací nebo výklopná. Možnost dálkového ovládání by v dnešní době měla být už základním vybavením. Kvalitní garážová vrata najdete například na venys.sk.

A co ohraničení pozemku, třeba ploty?

Velmi důležitým vybavením v exteriéru jsou i produkty ohraničení pozemku, tedy ploty. Ty mohou mít v dnešní době opravdu mnoho podob, nikoliv jen klasické dřevěné. Oblíbenou variantou jsou i moderní zděné ploty z betonových prefabrikátů, ale vyhledávané materiály jsou s jednoduchým vzhledem a vysokou odolností. Přesně tyto parametry plní například hliníkové ploty. Hliník je elegantním materiálem s vysokým stupněm odolnosti. Na tento druh plotů se nesoustředí mnoho firem, ale dají se najít. Hliníkový design si můžete dopřát, když zadáte například ploty Bratislava a necháte si zobrazit nabídku.

Komentujte