Obklady a dlažby z přírodního kamene užijete v interiéru i exteriéru

Přírodní kámen si v nových stavbách stále více upevňuje své místo. Dlažba z něj vypadá nádherně třeba u bazénu nebo v kuchyni. Kamenné obklady se skvěle hodí jak na fasádu, tak například na zeď obývacího pokoje za krb.

stone
ilustrační foto: stonemarket.cz

Své o tom ví v pražské firmě Stonemarket. Jejich odborníci na dlažby a obklady za sebou mají spoustu povedených projektů vnitřního i vnějšího použití přírodního kamene.

Kámen je s námi od počátku věků

Kamenné doplňky se do domů hodí právě z toho důvodu, že je to pro nás přirozený materiálPrvní zbraňbyla vytvořená z kamene, do kamene v pravěku vyrývali první kresby, v kamenných jeskyních spali. Z kamene pak vznikaly úžasné stavby a to ani nemluvíme o neskutečných kamenných útvarech – třeba sochy na Velikonočním ostrově.

Kámen sám o sobě je obdivuhodným materiálem. Má schopnost dýchat a je odolný většině vnějších vlivů, takže vám doma dlouho vydrží.

Co se z kamene dělá

V interiéru i exteriéru má stejné využití. Přírodní kámen se hodí jako dlažba nebo obkladVenkovní dlažba z kamene vypadá skvěle u bazénu nebo na příjezdové cestě. Uvnitř se hodí do kuchyně, koupelny, ale někdo si na ni potrpí třeba v pracovně. Co se týče obkladů, s těmi si můžete pohrát uvnitř i venku. Nikdo vás nenutí obložit celou stěnu nebo spodní část domu. Z jednotlivých obkladaček se dají vyskládat povedené vzory.

Jaké kameny se používají

Křemenec skvěle vyniká ve venkovní dlažbě, jako obkladový kámen se používá v interiéru i exteriéru. Spískovcem je to podobné, skvěle s ním vypadá především dlažba a navíc hodně vydrží. Také břidlice se používá venku i uvnitř, je hezky barevná a na slunci se krásně leskne a mění barvu. Jurský mramor se hodí spíše do interiéru, můžete si vybrat ze dvou variant – buď hrubá s přírodním dojmem, nebo leštěná, která se snadno udržuje. Dalším venkovně využívaným kamenem je rula.

Nasbírejte inspiraci

Pokud chcete vidět, jak přírodní kámen vypadá a jak může zkrášlit váš domov, nemusíte dlouhé hodiny pátrat po okolí a hledat někoho, kdo si ho pořídil. Zkuste to v showroomu Stonemarketu, který se nachází v Praze na Poděbradské ulici. Kouzlo kamene nejlépe pochopíte, když jej uvidíte na vlastní oči.

Komentujte