Nový domov snadno a rychle

Jak na řešení vlastního bydlení snadno a rychle.

dům k pronájmu
ilustrační foto: homesweethome.cz, byt 4+kk Praha – Kobylisy

Není bydlení jako bydlení, vzhledem k různorodosti lidí, kultur, požadavků a možností každého z nás. Zpracovali jsme pro vás několik tipů, jak vybrat bydlení v několika krocích.

Kde chci bydlet

První a klíčovou informací při výběru nového bydlení je lokalita, kde chceme bydlet, od kterého se odvíjí celá řada dalších otázek.

K čemu má sloužit, rozpočet

Pokud hledáme byt, dům k životu pro rodinu, k podnikání nebo dalšímu pronájmu a chceme ho mít v dané lokalitě dlouhodobě, je dobré si říci, zda chci nejméně závazkové nájemní bydlení, nebo upřednostníme nákup nemovitosti. Musíme však počítat s tzv. cenovými mapami, každá lokalita má svá specifika. Převedeme-li to na konkrétní příklad, na naše hlavní město s nejvyšší aglomerací v ČR, musíme počítat, že byty na pronájem v Praze mohou být několikanásobně vyšší než v městech do 30 000 obyvatel. Důvod? Ten je prostý. Vyšší životní úroveň, vyšší pracovní příležitosti a vyšší poptávka po bydlení zvyšuje i ceny za pronájem. Za prací cestují do města v srdci Evropy i lidé ze zahraničí, kteří jsou zvyklí a ochotní platit nadprůměrné ceny za nájemné. Rovněž tak prodej bytů Praha, je nutné brát v potaz konkrétní lokalitu, občanskou dostupnost a vybavenost, případně historická fakta. Podle těchto základních údajů, včetně současného ekonomického vývoje země, tvoří trh prodejní ceny udávané za metr čtvereční.

Kde hledat

Jak najít své bydlení je celá řada. Můžete hledat vývěsky v dané lokalitě, inzerci, tisk, projíždět osobně lokality, o které se zajímáte, kde bývají mnohdy reklamní poutače s informacemi o bytech/domech k pronájmu, případně na prodej, nebo jít na web Homesweethome.cz, kde naleznete vše pohromadě. Výhodou realitního serveru jsou také i fotografie, díky kterým není třeba procházet každou nemovitost zvlášť, ale jít už téměř najisto!

Komentujte