Nezapomínejte, že kromě revize plynu jsou potřeba i elektrorevize

Když se řekne slovo revize, většině majitelů rodinných domů a bytů se vybaví zejména revize plynových zařízení. Samozřejmě, že pravidelné revize plynových kotů a jiných spotřebičů na plyn jsou velmi důležité a chrání domácnost před pohromou. Revize plynu jsou tedy činností, na kterou se snad nedá zapomenout. Stále o nich slyšíte od okruhu svých známých a o jejich důležitosti se píše snad na většině českých serverů. Bohužel velmi málo se ale mluví také o dalším druhu revize. Tím je elektrorevize.

revizeabax_cz_01

Foto: abax.cz

Stejný důvod, jako u plynu – prevence!
Všechny druhy revizí plynových spotřebičů se provádí z jednoho hlavního důvodu, a tím je prevence. Aby bylo případné poškození nebo opotřebení odhaleno ještě dříve, než dojde k poruše celého přístroje. Ze stejných důvodů jsou prováděny také revize elektrických zařízení. Při pravidelných revizích je tedy možné odhalit drobné poškození, které by následně mohlo skončit nečekanou závadou a vážnějším poškozením. Vyhnete se tak nečekaným výdajům a nijak neomezíte provoz domácnosti.

Základem jsou revize elektroinstalací
Pravidelným procesem by měly procházet zejména elektrické rozvody. Revize elektroinstalací by tedy měly být základním druhem elektrorevizí. Samozřejmostí by měla být kontrola a zjištění stavu elektrorozvoden v domácnostech a pak také kontrola veškerých rozvodů. Je důležité na tuto činnost najít specializovanou firmu s dostatečnými zkušenostmi a dostatečně kvalitním vybavením. Co se může stát, když elektroinstalace nejsou v perfektní kondici? Odpověď můžete najít zde.

revizeabax_cz_02

Nezapomínat ani na spotřebiče
I elektrické spotřebiče by měly procházet pravidelnou revizí, aby se odhalili jejich případné poruchy. V domácnosti je možné pro revize elektrických spotřebičů zvolit veškeré druhy spotřebičů. Revize se dá provádět u přenosných elektrických spotřebičů, nepřenosných elektrických spotřebičů, u elektrického ručního nářadí, zahradního elektrického nářadí a také u prodlužovacích kabelů a šňůr.

revizeabax_cz_03

Vybrat firmu s oprávněním
Důležité je také vybrat firmu, která bude tento druh revize pravidelně provádět. Elektroinstalace i elektrospotřebiče jsou velmi složitým a specifickým druhem zboží. Pro jejich revize je zapotřebí mnoho zkušeností a také moderní technologické vybavení. Určitě nestačí zavolat na revizi elektrospotřebičů souseda, o kterém se tvrdí, že zvládne všechno. Specializované firmy v tomto oboru by měly disponovat oprávnění pro poskytování elektrorevizí dodavatelským způsobem. Mezi takové společnosti na našem trhu se řadí například společnost ABAX. Tato certifikovaná firma je schopná poskytovat důkladné elektrorevize na všech druzích staveb pomocí moderních technologií.

Komentujte