Co by nemělo chybět v žádném skladu

V každé firmě jsou sklady a logistické části jedny z nejvyužívanějších prostor. Mnohdy ale zapomínáme na to, aby právě tyto části byly dostatečně vybavené. Většina pozornosti je soustředěna na chod firmy, zázemí a výrobní prostory a na sklady se zapomíná. Přitom na správném chodu skladu je mnohdy závislý celý chod firmy. Jak a čím tedy vybavit sklady, aby jim nic nechybělo?

sklad
ilustrační foto: jungheinrich.sk

Základem je manipulační technika

V každém skladu probíhá proces vykládky a nakládky zboží. Ve skladech velkých firem se tedy nikdy neobejdete bez správné manipulační techniky. Manipulační technika je oblast, která je široce zastoupena jednotlivými druhy. Jednotlivé druhy jsou rozděleny podle toho, s jakým nákladem budete nejčastěji manipulovat. Vždy byste měli ale hledět na kvalitu manipulační techniky. Rozhodně byste se měli vyvarovat nákupu nekvalitních značek a spolehnout se na osvědčené modely. Jednou z nejuznávanějších značek je například manipulační technika JUNGHEINRICH.

Správná váha je také důležitá

Pokud do vaší firmy nebude zboží zasíláno na kusy, ale podle váhy, je důležité, abyste mohli náklad jednoduše zvážit. A k tomuto účelu jsou nutné správné váhy. Většina druhů zboží je dovážena na europaletách, proto jsou nejžádanějším druhem paletové váhy na vážení europalet. I tento druh zboží může mít mnoho podob. Pořídit můžete například volně stojící váhy nebo váha může být přímo součástí paletových vozíků. Výjimkou nejsou ani vážící systémy na vysokozdvižné vozíky.

Myslete i na bezpečí

V každém skladu musíte myslet i na bezpečnost zaměstnanců. Vybavení skladu podle BOZP je samozřejmostí, ale každému zranění by se mělo předcházet. Velké procento zranění ve skladu je způsobeno nedostatečně kvalitním oblečením. Pořiďte tedy i pro vaše zaměstnance do skladu kvalitní pracovní oděvy a zajistěte, aby je zaměstnanci také správně nosili.

Komentujte