Moderní bezpečnostní dveře – konec rozhodování mezi designem a kvalitou

Zařizujete-li dům nebo byt, stojíte bezesporu před řadou náročných rozhodnutí, ať už se jedná o výběr záclon, nebo výběr obkladů v koupelně a kuchyni. Navíc začíná být zcela běžnou záležitostí, že pouze designová nebo pouze kvalitní řešení nestačí. Většinou chceme obojí – kdo by chtěl krásný gauč, na kterém se ale reálně nedá sedět, nebo naopak super praktickou kuchyni, ve které vás bude rozčilovat barva desky, protože u tohoto materiálu jiná barva nebyla a tak dále.


Foto: Adlo.cz

Naštěstí se časy mění, a tak se můžeme zcela beztrestně změřit na design, protože při správném výběru dodavatele, je kvalita samozřejmostí. To nás ale neodprošťuje od té zásadní otázky, tedy jak by měly ty pravé dveře vypadat?

Moderní nebo tradiční?

Styl dveří by se měl odvíjet nejen od jejich účelu, ale také od jejich umístění. Jiné dveře vybíráme jako vchodové do celého domu, jiné pak u jednotlivých bytů. V obou případech bychom ale měli brát ohled na celkový styl budovy – hyper moderní prosklené dveře by na secesní budově nemusely vypadat úplně dobře, a naopak pro moderní vilku z betonu a skla by zase nemusely být správnou volbou dveře kazetové. No a samozřejmě je zde vždy prostor pro experimenty a různé kombinace. Například jste-li příznivci prosklených dveří, ale nechcete, aby působily příliš moderně, můžete je kombinovat s kazetovým zalištováním – získáte tak tradiční dveře s moderním prvkem, soukromí pak získáte využitím pískového skla, které je zcela běžně k dostání. V obou případech nikdy nic nezkazíte jednoduchými hladkými dveřmi, v jednoduchosti je stále krása, a to jen tak z módy nevyjde.


Foto: Adlo.cz

Tip! Nebojte se dát si s výběrem dveří na čas, udělejte si průzkum cen i kvality, poraďte se s přáteli a určitě nezapomeňte vyhledat také radu specialisty na bezpečnostní dveře .

Co s barvou?

Barva může být vaším velkým spojencem při docílení buďto více moderního, nebo více tradičního dojmu. Nezapomínejte, že je také možné a již zcela běžné používat z každé strany dveří jinou barvu. Díky tomu můžete dveře ladit jak s interiérem, tak i s exteriérem bez zbytečných kompromisů. A přestože byste mohli mít dveře klidně žvýkačkově růžové, doporučujeme v tomto výběru spíše střídmost. Kvalitní bezpečnostní dveře vydrží desítky let a výrazné barvy se mohou rychle okoukat.

Vedle barvy nezapomeňte pracovat také s dezénem – vedle jednolité barvy můžete využít také strukturu různých dřev nebo kovů.


Foto: Adlo.cz

Je sklo skutečně bezpečné?

U bezpečnostních dveří může sklo působit jako zbytečná slabina, nicméně skutečně kvalitní dveře využívají technologii několikavrstvých pancéřovaných skel – pro jistotu chtějte vždy od vašeho dodavatele příslušné certifikáty, pro způsobilé firmy by jejich předložení neměl být problém.

Kolik vás to bude stát

Za bezpečnostní dveře si určitě proti klasickým dveřím připlatíte, rozhodně se ale jedná o investici, která se vám vrátí v kvalitě, pojistce domácnosti a samozřejmě i v pocitu bezpečí. Výsledná cena bezpečnostních dveří se pak odvíjí nejen od designu, ale i od použitých materiálů a množství bezpečnostních prvků. Obecně se zřejmě s cenou za dveře včetně jejich montáže nedostanete pod 25 tisíc, tak se budete vyvarovat nejen nekvalitním materiálům, ale také neodborné montáži.

Komentujte