Jaké využití nabízí LED osvětlení na rodinných domech

Trendy v současnosti po maximálních úsporách při spotřebě energií se začínají prosazovat i v oblasti osvětlení v rodinných domech. Klasické žárovky jsou vyměňovány za technologie, které jsou schopné pracovat při mnohem menší spotřebě elektrického proudu. To přesně nabízí LED osvětlení.

podhledove-svitidlo-terza-9w_3
ilustrační foto: ledline.cz – podhledové svítidlo

Dokonce nabízí LED žárovky mnohem větší komfort při výběru nejen svítivosti, ale i typu vyzařovaného světla. LED osvětlení, to nejsou jen žárovky. Sortiment je mnohem větší a širší. Ty nejvyužívanější druhy si nyní představíme.

Žárovky jsou základ

Samozřejmě, že největší a také nejvyhledávanější část sortimentu tvoří LED žárovky do klasických svítidel. Stejně, jako klasické žárovky se vyrábí s paticemi E 27 a E 14. LED žárovky E 27 i E 14 se dají také vybírat v různých intenzitách svitu. Síla svitu ale není udávána ve Watech (W), ale v lumenech. Lze volit i mezi teplým a studeným světlem.

Svítidla do podhledů

V moderních interiérech je kladen velký důraz nejen na úspory, ale také na komfort, který osvětlení nabízí. Do deskových stěn a stropů se velmi často využívají také LED podhledová svítidla. K jejich instalaci je nutné pouze zhotovení otvoru a snadná montáž. Tyto druhy světel se dají vzájemně propojit a některé jsou vybaveny dokonce možností regulace svitu a lze je napojit na centrální ovladače domu.

LED pásky pro osvětlení pracovních ploch i jako dekorace

Často hledaným produktem z kategorie LED osvětlení jsou LED pásky. Ty se vyrábějí v mnoha variacích a mají tedy široké spektrum využití. Pásky se svítivostí  4,8W/m se využívají k podsvícení poliček, okolo postelí a jako dekorace. Svítivost pásek 17,2W/m je ale využívána pro osvětlení pracovních linek v kuchyních nebo v dílnách. LED pásky se mohou vyrábět v jednobarevném provedení a to v různých barvách, nebo mohou být schopné barvu měnit. Záleží na druhu, jaký zvolíte. Na trhu je možné najít i voděodolné pásky pro venkovní využití, nebo osvětlení bazénů.

Komentujte