Hodiny do každé rodiny

V dnešní době, kdy člověk přivykl čas kontrolovat na hodinkách nebo na mobilním telefonu, nástěnné hodiny už nejsou tolik potřebný prvek. Přesto si myslíme, že praktické využití v domácnosti mají.

hodiny
ilustrační foto: flickr.com – Individual Design

Role hodin v domácnosti

Bez hodin by se většina domácností obejít asi mohla. Většina z nás nosí prakticky neustále po kapse mobilní telefon nebo má náramkové hodinky. Čas nám ukazuje také počítač, televize, moderní audiopřehrávače, zkrátka v každé místnosti se vždycky najde něco, co je ochotné nám během okamžiku vytroubit přesný čas a zároveň při té příležitosti i přehrát písničku nebo sdělit nejnovější zprávy. Hodiny visící na stěně tak mohou působit jako archaismus. Přesto ale mohou plnit významnou roli. Tak například v kuchyni jsou nepostradatelným pomocníkem, protože během vaření je dost nepohodlné kontrolovat průběžně čas na mobilním telefonu. Tento doplněk ale má ještě jednu důležitou funkci.

Mohou být všude

Není důvod, proč byste nemohli pověsit hodiny do každé místnosti. Není to nákladná záležitost a pokud jsou v každém pokoji úplně jiné hodiny, působí to pestře a zajímavě. Pouze musíte přizpůsobit výběr hodin jednotlivým specifikům místností, kdy například v koupelně klasické hodiny časem zvlhnou, proto je třeba vybírat vlhku, případně vodě-odolné.

Vyjádřete svůj názor

Hodiny nejsou drahá záležitost, dají se pořídit za pár šupů. V obchodech se dají pořídit v nepřeberném množství různých vzorů. Proto doporučujeme dát si tu práci a najít hodiny takové, které by vyjádřovaly váš názor, váš styl nebo styl konkrétní místnosti, kam je chcete instalovat. Určitě takový typ najdete. Milovníci hudby si mohou nechat vyrobit hodiny ze staré nefunkční nebo poškrábané vinylové desky, dětem určitě uděláte radost, pověsíte-li do jejich pokoje hodiny se vzorem jejich oblíbených pohádkových hrdinů a zapřísáhlým vyznavačům retra by v domácnosti neměly chybět kukačky.

Komentujte