Jak zabezpečit rodinný dům před vloupáním

V dnešní době každý touží po skvěle zařízené domácnosti a to jak po stránce designové, tak samozřejmě také její výbavou. Do vybavení interiéru a zařízení všichni investujeme mnoho času, úsilí a samozřejmě také financí.

obrázek
ilustrační foto: next.cz

Chceme, abychom se z vybavení a zařízení mohli v klidu těšit dlouhá léta. Nevítané návštěvy v podobě zlodějů mohou tyto sny velmi rychle zmařit. Zloději se v dnešní době nezastaví před ničím. Stačí jedna jejich rychlá návštěva a měsíce a roky vašeho snažení mohou být v prachu. Jak se před zloději chránit?

Mechanické nebo elektronické způsoby ochrany objektu!

Pokud se začnete hlouběji zajímat o oblast zabezpečení domácností a rodinných domů zjistíte, že máte na výběr ze dvou základních technologií ochrany. Tou první je ochrana objektu pomocí mechanických způsobů a zabezpečení. Druhým způsobem je zabezpečení objektů s pomocí elektronických zabezpečovacích systémů EZS. U obou těchto technologií je nabízeno hned několik variant a způsobů zabezpečení staveb. V dnešním článku si obě technologie popíšeme a u každé si také představíme detailněji jeden typ ochrany.

Začneme s mechanickým zabezpečením

Mechanické zabezpečení rodinných domů je soubor mechanických prvků a vybavení, které mají za úkol přímo zabránit zlodějům ke vstupu do objektu. Nebo alespoň prodloužit dobu pronikání do objektu. Nejčastěji se zloději dovnitř objektu dostávají dveřmi nebo okny. Tyto výplně stavebních otvorů je tedy zapotřebí posílit nejvíce. K tomu se využívají bezpečnostní dveře, mříže na okna nebo bezpečnostní folie do oken. My si detailněji rozebereme ochranu oken, konkrétně folie do oken.

Proč právě folie do oken

Bezpečnostní fólie na sklo jsou považovány za moderní způsob ochrany. Ne každý majitel rodinného domu chce mít na oknech mříže, protože mříže mohou kazit celkový vzhled fasády. Folie naopak na okně nejsou vidět, ale proti vloupání mají skvělé vlastnosti. A jak funguje? Především brání prohození předmětů a případným pachatelům tak brání k proniknutí do objektu. Představte si například čelní sklo na automobilu. Jen tak ho prostě nerozbijete. Na stejném principu pracují i bezpečnostní folie na sklo oken.

Elektronické zabezpečovací systémy

Alarmy a elektronické zabezpečení, na rozdíl od toho mechanického, nezabraňují ani neztěžují případným zlodějům proniknutí do objektu nebo na pozemek. Ovšem jsou schopné takové vniknutí okamžitě odhalit. Elektronické zabezpečovací systémy jsou totiž tvořeny několika senzory a čidly, které odhalí pachatele v objektu a upozorní na nechtěné vniknutí. Dalším druhem elektronického zabezpečení mohou být třeba kamerové nebo protipožární systémy. Čidla mohou být různá. Reagovat mohou na pohyb v prostoru nebo na pohyb oken. Případný pachatel je tak odhalen, ať už se do interiéru dostane jakýmkoliv způsobem a okamžitě na něj upozorňují alarmy. Výhodou elektronických systémů je fakt, že jsou pro každý interiér instalovány na míru. Zloději se na ně nemají možnost předem připravit.

Komentujte