Výběr praktického stínění do interiéru

Způsobů, jak zastínit okna, je v dnešní době mnoho. Výběr vhodného interiérové stínění je opravdu důležitý.

5626-1001559314
ilustrační foto: liniedesign.cz

Než se však pustíte do samotného výběru, měli byste si ujasnit následující:

 • Co od stínění požadujete?
 • Potřebujete zaclonit, zastínit nebo zatemnit dané okno?

Správná funkce zastínění by měla jít ruku v ruce s funkční konkrétního prostoru. Například v obývacím pokoji využijete jak clonění, tak i zastínění z důvodu sledování televize během slunečního svitu, nebo zachování soukromí při rozsvíceném světle ve večerních hodinách. Naopak v ložnici mnoho lidí preferuje úplné zatemnění z důvodu kvalitnějšího spánku.

Možnosti zastínění interiéru
Mezi nejčastěji používanou stínící techniku patří žaluzie, které umožňují plynulou regulaci osvětlení v místnosti, ochraňují před slunečním zářením a chrání vaše soukromí. Na trhu jsou však k dispozici i další stínící prvky – venkovní nebo interiérové rolety, různé panelové stěny apod.

Interiérové stínění Plissé
Žaluzie Plissé je velmi jednoduché stínění, které se skládá z plisované technické látky umístěné mezi dvěma hliníkovými profily, které se pohybují oběma směry po vodících lankách. Jejich předností je multifunkčnost a variabilita. Oproti klasickým žaluziím lze Plissé použít i do atypických tvarů oken, na rozdíl od hliníkových žaluzií mají zase antistatickou povrchovou úpravu, díky čemuž se na nich neusazuje prach.

Výhody Plissé:

 • termoregulační funkce v interiéru
 • odrážení vnějších slunečních paprsků díky perleťové vrstvě
 • propouštění pouze lomeného měkkého světla
 • snadná údržba

Interiérové rolety Twinrollo
Dalším zajímavým stínícím prvkem do interiéru jsou luxusní interiérové rolety Twinrollo z textilu, které jsou kvalitně zpracované a mají dlouhou životnost. Konkrétně se jedná o praktickou kombinaci klasické textilní rolety a žaluzie. Oproti klasickým roletám nabízejí variabilitu stínění – regulace množství a intenzity slunečního svitu, který proniká do interiéru.

Twinrollo je možné ovládat ručně i automaticky pomocí motorového pohodnu. Své uplatnění nachází hlavně v luxusních interiérech nebo komerčních prostorách.

Další přednosti rolet Twinrollo:

 • technická textilie je opatřena antistatickou povrchovou úpravou
 • na roletu nesedají částečky prachu
 • není zapotřebí zvláštní údržba
 • výběr z široké škály barev RAL

Screenové okenní clony
Na oblíbenosti získávají screenové okenní clony, které dokážou ochránit před sluncem, zvídavými pohledy, ale přitom vás nepřipraví o výhled z vašeho okna. A jak je možné zároveň stínit a užívat si výhled z okna? Základní vlastností je screenová technická látka, která umožňuje průhled ven skrze staženou roletu. Tato látka je průhledná z interiéru ven, avšak z exteriéru dovnitř je neprůhledná, což je skvělé.

Avšak je třeba mít na paměti, že ve večerních hodinách, kdy se světelné podmínky obracejí (venku je tma a v interiéru svítí světlo) i tato vlastnost látky začne působit obráceně. Tedy z interiéru ven nevidíte, ale z do interiéru vidět je.

Screenové okenní clony proto nacházejí největší uplatnění hlavně v kancelářích a komerčních prostorech, které se využívají především ve dne. Screeny však lze využít i v obytných prostorách, zimních zahradách atd.

Přednosti screenů:

 • přes den nepropouští sluneční záření ani pohledy
 • přes den nabízejí výhled z interiéru
 • disponují termoregulační vlastností
 • ušetření výdajů za energie

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude veřejně publikována.

Comment *


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.