Chystáte se na rekonstrukci koupelny? Nezapomeňte na správnou volbu vytápění!

Právě příchod teplého a slunečného počasí je pro mnoho domácností signál, že rekonstrukce stávajícího bydlení v letošním roce mohou začít. A právě koupelny jsou jednou z nejčastěji rekonstruovaných místností, ať už se jedná o koupelny v rodinných domech nebo o koupelnová jádra v bytech.

2015-04-21_22-27-00
ilustrační foto: mirava.cz

U rekonstrukcí koupelen je vždy kladen velký důraz na výběr kvalitních a elegantních obkladů a dlažeb, van a sprchových koutů, sanitárního vybavení, koupelnového nábytku, ale velmi často je opomíjena důležitost správného výběru vytápění koupelny. Nedělejte stejnou chybu!

Radiátory mají na funkčnost i design koupelen velký vliv

Přitom koupelnové vytápění má velmi významný vliv nejen na funkčnost a pohodlí koupelen, ale také na jejich design. I když je v současné době na trhu nabízeno hned několik druhů a způsobů vytápění koupelen, jeden z nich je stále nejoblíbenější a nejvyužívanější. Jedná se o koupelnové radiátory v žebříkovém provedení – žebříky.

I žebříky mají více podob

Žebříkový radiátor do koupelny může mít mnoho podob. Začneme se způsobem ohřevu místnosti. Radiátory mohou být napojeny na kotel, který má za úkol ohřívat veškerá topná tělesa v interiéru. v koupelnách ale je zapotřebí nastavit vyšší teplota, než v ostatních místnostech, aby koupání a relaxace byly opravdu pohodlné. Z toho důvodu je vhodné vybavit koupelny žebříkovými radiátory elektrickými, které pracují nezávisle na hlavním zdroji vytápění. Podoby a velikosti mohou být různé. Nejčastěji se domácnosti rozhodují mezi rovným a obloukovým provedením žebříku.

Nezapomenout ani na ohřev vody

Při rekonstrukci byste také měli vzít v úvahu, zda v koupelně bude těleso, sloužící k ohřevu teplé vody. Pro ohřev vody do celého interiéru se nejčastěji využívá zásobníkový ohřívač vody, pro konkrétní místnost lze využít i průtokové ohřívače. Každý typ má svá specifika, přednosti i zápory. Před výběrem koupelnového vytápění i ohřevu vody tedy nejprve najděte kvalitního prodejce s širokým sortimentem a zkušenostmi, který vám nabídne jen kvalitu. Takový obchod je možné najít například na mirava.cz.

Comments are closed.